Миньківці «На межі епох»

Зображення каруселі
Миньковецький дендропарк
В області є чимало незвичайних місць, вода в яких вважається цілющою. Таке джерело є за Дунаївцями, в напрямку до села Дем’янківці. Вже кілька років, як до нього з усіх усюд приходять і приходять і приїжджають дорослі та діти, аби набрати додому цілющої води.
А віднедавна тут ще й облаштували купальню і найвідважніші сміливо опускаються благодатну прохолоду.
В період німецької окупації у квітні 1942 року понад 2000 осіб єврейської національності були загнані в фосфоритну шахту біля Дем’янковець та шляхом її підриву знищені заживо. Очевидці свідчать, що протягом кількох днів із шахти доносились стогін та крики. На місці трагедії споруджено меморіал жертвам тих подій.
Дендропарк площею 3 га заснований у 1958-1960 рр. Спочатку Миньковецький дендропарк налічував понад 340 видів рослин.
Сьогодні на території Миньковецького дендропарку росте більше 200 видів різних рідкісних і місцевих рослин, висаджених за систематичною ознакою. У 1969 році дендропарк отримав статус заповідника.
Миньковецька держава – самопроголошена держава, створена подільським шляхтичем Ігнацієм Сцибор-Мархоцьким (1749-1827). За часів російської імперії на цих землях існувала так звана Миньковецька держава – феноменальна колиска української вольності. Край без кріпосного права, з власною конституцією, розвинутими ремеслами, промисловістю і навіть грішми. За 30 років господарювання він створив власний «острів» ідентичності довкола гори Бельмонт, яка досі існує спогадами про ті часи і сподівається на реінкарнацію.
Декілька років тому у Миньківцях відбулося урочисте відкриття музею Ігнація Сцибора Мархоцького. Цей музей, який постав зусиллями Володимира Захар’єва, є першим приватним закладом такого типу у Хмельницькій області. У будинку розташувався і центр Мархоцькознавства.

Коментарі